وب سایت چیست؟

وب سایت مجموعه ای از تعدادی فايلهای حاوی متن، تصویر یا گرافیک و … متصل به هم است. غالباً شامل یك صفحه اصلی (Home Page) می باشد که بر روی یك خدمات دهنده اینترنتی (Server) قرار دارند.

 وب سایت به عنوان مجموعه ای از اطلاعات توسط یك فرد، گروه یا سازمان تهیه و نگهداری می شوند و عموم مردم می توانند بوسیله اینترنت به آن دسترسی داشته باشند.برای مثال، صفحه ای که در حال حاضر در حال مطالعه ی آن هستید، یکی از صفحات سفارش سایت است. سفارش سایت یک وب سایت است.

اين مجموعه فايل ها با فرمت HTML یا (Hyper Text Mark up Language) شناخته می شوند. هر بازديد کننده از وب سایت با وارد کردن نام اینترنتی سایت (Domain Name) در مرورگر وب (Web Browser) به صفحه اصلی سایت دسترسی پیدا می کند و از طریق این صفحه به سایر صفحات دیگر آن هدایت می شود.

برای داشتن یک وب سایت باید هم دامنه داشته باشید و هم فضای میزبانی.
یک سایت اغلب می تواند متعلق به یک سازمان، شرکت، اشخاص و یا … باشد. طراحی سایت برای دستیابی به بازارهای آنلاین و جلب توجه بینندگان به سایت، ترغیب آنها به خرید محصولات و خدمات و ایجاد انگیزه برای بازگشت مجدد است.

البته باید توجه داشت که وب سایتها صرفاً برای مقاصد تجاری و اقتصادی طراحی نمی شوند بلکه برای جنبه های مختلفی از جمله اطلاع رسانی، سرگرمی، آموزشی و … نیز بسیار پر کاربرد هستند.

سرور چیست؟
یک وب سایت، از چندین صفحه تشکیل می شود. تنها سوالی که در اینجا مجهول است آنست که یک صفحه، از چه چیزی تشکیل می شود و چطور می توان آن را ساخت؟
در حالت عمومی، یک صفحه اینترنتی، چیزی فراتر از یک فایل کامپیوتری که در کامپیوتر سرور قرار گرفته است، نمی باشد.
این فایل برای آنکه به درستی روی مرورگر شما نشان داده شود، نیاز دارد تا از قوانینی تبعیت کند. و آن قوانین، همان کدهای HTML می باشند. کدهای HTML، سنگ بنای هر صفحه اینترنتی می باشد و سوای از اینکه واقعا از چه زبانی برای برنامه نویسی و طراحی صفحه اینترنتی استفاده شده باشد، بر ماهیت وجودی و محوری زبان HTML تاثیری نمی گذارد.
آیا قصد راه اندازی یک وب سایت حرفه ای برای خود یا شرکت خود را دارید؟ سفارش سایت این امکان را برای شما فراهم می دارد.سایت_چیست