یک وب سایت کارآمد داشته باشید

یک وبسایت خوب یکی از ملزومات یک حرفه خوب است و داشتن یک سایت صرفاً کافی نیست بلکه باید بصورت یک وب سایت کارآمد باشد.

طی یک تحقیق نسبتاً قدیمی مشخص شده بود که در سال 2007، 70 درصد مردم دنیا پیش از این که قدم به بازار خرید بگذارند، ابتدا جستجویی هم در اینترنت انجام می دهند. حالا 7 سال از این تحقیق می گذرد پس قطعاً این میزان، بیشتر شده است.

اگر از راه اندازی یک سایت هراس دارید و آن را چیز پیچیده ای تصور می کنید، باید به شما بگویم که با آمدن ابزارهای ساده و کارآمدی نظیر جوملا، دروپال، وردپرس و غیره دیگر راه اندازی سایت کار سخت و پیچیده ای نیست.

بخصوص که با یک جستجوی ساده، راهنمای راه اندازی و طرز استفاده از آنها به زبان فارسی نیز قابل دسترسی است. یک وبسایت خوب یکی از ملزومات یک حرفه خوب است بخصوص که هزینه چندانی نیز نخواهد داشت.

یک راه تماس با مشتریان ایجاد کنید
وقتی وب سایت کارآمد خود را راه انداختید، یک فرم تماس ایجاد کنید و در ازای پر شدن آن توسط مشتری، به او خدمات ارائه کنید. مثلا با پر کردن فرم، به آنها 20 درصد تخفیف بدهید.
با داشتن لیستی از ایمیل های مشتریان می توانید آنها را از اخبار و اطلاعات خود آگاه کنید. البته حواستان باشد که ایمیل های شما جنبه اسپم پیدا نکند چرا که تأثیر عکس خواهد داشت.
وجهه خوبی از خود به نمایش بگذارید
با ایجاد صفحات و گروه های اجتماعی در سایت های مختلف، در مقابل انظار عمومی قرار بگیرید و به صورت کاملا مجانی، مخاطبین را از خدمات و کارایی های حرفه خود آگاه کنید.
داشتن چنین گروهی وجهه ملموس تری داشته و ارتباط نزدیکتری بین مشتریان و حرفه شما برقرار می شود. در نتیجه مراجعه کنندگان به وب سایت کارآمد شما و در نهایت به حرفه شما بیشتر می شود.