• نسخه تحت وب اپلیکیشن Android Messages

نسخه تحت وب اپلیکیشن Android Messages

سرانجام نسخه تحت وب اپلیکیشن Android Messages در اختیار کاربران قرار گرفت.

به کمک این قابلیت از امروز کاربران اندروید میتوانند از طریق کامپیوتر هم پیام‌های خودشان را مدیریت، و حتی پیام جدید ارسال کنند. عملکرد این نسخه درست مثل واتس‌اپ هست و باید برای اتصال، از طریق اسکنر داخلی برنامه بارکدی که در آدرس messages.android.com نمایش داده میشود را اسکن کنید تا اتصال انجام بگیرد.

بعد از اینکار، میتوانید به سادگی به پیام‌های خودتان دسترسی داشته باشید و از طریق مرورگر، به ارسال یا دریافت پیام‌های جدید بپردازید. لازم به ذکر است که این ویژگی هنوز به طور همگانی فعال نشده و ممکنه تا یک هفته زمان لازم داشته باشد.

برای شروع پیام‌رسانی با نسخه وب، کافیست وارد سایت اندروید مسیج شده و کد QR به نمایش درآمده را توسط اپلیکیشن موبایل اسکن کنید. در این صورت میان موبایل و رایانه ارتباط مستقیمی برقرار شده و پیام‌ها میان این دو همگام‌سازی می‌شوند. البته به نظر می‌رسد که خصوصیت چت کراس پلتفرم اندروید مسیج هنوز برای همه فعال نیست.

شکی نیست که انتشار نسخه تحت وب اندروید مسیج گام مهم گوگل در راستای پیام‌رسان‌هاست. غول موتورهای جستجو امیدوار است که این اپلیکیشن در مقایسه با پیام‌رسان Allo موفق‌تر ظاهر شده و به خاطر بکارگیری تکنولوژی RCS بتواند در آینده رقابت خوبی با سرویس‌های آی مسیج و فیسبوک مسنجر داشته باشد.
با توجه به اینکه اندروید مسیج پیام‌رسان پیش‌فرض دیوایس‌های اندرویدی به شمار می‌آید، شکی نیست که حداقل در مقایسه با پروژه شکست خورده Allo محصول موفق‌تری برای گوگل خواهد بود.

اما در انتها بد نیست بدانید که همزمان با انتشار نسخه تحت وب، گوگل قابلیت‌های جدیدی مثل جستجوی درون‌‌برنامه‌ای تصاویر گیف، گسترش پشتیبانی از پاسخ‌های هوشمند در تعداد بیشتری از اپراتورهای همراه و پیش‌نمایش لینک‌ را هم به اندروید مسیج اضافه کرده است.

به گزارش کاربران نسخه تحت وب Android Messages هنوز در ایران فعال نشده، اما احتمالا بتوانید طی هفته‌های آتی به آن دسترسی داشته باشید.

نسخه_تحت_وب_اپلیکیشن