پشت هر استارت‌آپ موفق یک سایت خوب ایستاده!

در جهان امروز، اگر شما مدیر یک کسب و کار هستید و برای کارتان هنوز سایت درست نکردید بدون شک دارید کارتان را از دست میدهید. شک نکنید. هر استارت آپ موفق نیاز به طراحی سایت اصولی دارد. دیگه آن زمانها که کسب و کارها محلی بودند و میتوانستید بدون سایت هم به زندگیتان ادامه بدهید گذشته. اگر بخواهید همچنان این طرز تفکر رو حفظ کنید متاسفانه باید بگم به واقعیت تلخ خارج شدن از رده تجارت خواهید رسید براین اساس طراحی سایت برای استارتاپ ها بسیار مهم و حیاتی است.

دوست دارید به همچین جایی برسید؟

ما بعد از این همه سال که تو کار بازاریابی آنلاین هستیم، هنوز هم میبینیم خیلی از شرکتها یک طراحی سایت برای استارتاپ قدرتمند و پرامکانات و استاندارد ندارند و این جنبه از کسب و کارشان را ندید میگیرند و بهش اولویت نمیدهند. دلیل حرفم هم این آماره :

بیشتر از 4/2 میلیارد نفر هر روز از اینترنت استفاده میکنند.
حدود 90% از این تعداد برای چیزهایی که میخوان بخرن سرچ میکنند.

40% از کاربرهای اینترنت طی یک ماه گذشته خرید اینترنتی انجام دادند.
بیش از 70% از مشتریهای بالقوه قبل از اینکه با شما وارد تجارت بشوند، در موردتان به صورت آنلاین تحقیق میکنند.

55% از خریدارها میگویند در مورد محصولات یا خدماتی که استفاده میکنند سرچ میکنند.

52% از خریدارها می گوید انتظار دارند تا سال 97 نصف محصولاتشون را آنلاین بخرند.
بر اساس این حقایق میتوانید به اهمیت داشتن طراحی سایت برای استارتاپ ها پی ببرید.

من سایت دارم

متقاعد کردن یک نفر که سایت نداره راحتتر از متقاعد کردن کسیکه سایت ناکارآمدی دارد. خیلی ها فکر میکنند همین که سایت داشته باشند کافی است و دیگر نیازی نیست برایش کاری بکنند.
یادتان باشد سایت شما قرار نیست به عنوان کارت تجاریتان باشد، بلکه سایت یک ابزار خیلی قدرتمنده که میتواند کسب و کارتان را رونق بدهد و کلی بازاریابی با آن می توانید انجام دهید. جهان وب محدودیتهای جهان مادی را ندارد و میتوانید هر وقت خواستید از هرجایی که هستید به سراسر جهان بروید. فقط بستگی به تصمیم خودتان دارد. شما دوست دارید چطور مدیریتش کنید. طراحی سایت برای استارتاپ شما به چه صورتی باشد.

من سایتمو ساختم، حالا چی؟
ما میتوانیم این بحث رو همچنان ادامه بدهیم اما آخرش اینه که سایت مهمه و باید طراحی برای استارتاپ شما هم به اندازه کسب و کارتان خاص باشد، باید بتوانید سایتتون را طوری بسازید و مدیریت کنید که برایتان کاربردی باشد. در ضمن حتما یادتان باشد که همه سایت ها یکسان ساخته نمیشوند. کدنویسی سایت خیلی مهمه و میتواند باعث موفقیت یا شکستتان شود، پس حواستان باشد طراحی سایتتان را دست هر کسی نسپارید. شاید فکر کنید با انتخاب بعضی گزینه ها میتوانید بیشتر صرفه جویی کنید، در حالی که درواقع آخرش مجبور میشوید بیشتر از اون چیزی که فکرشو می کردید خرج کنید.
آیا کدها روی سایت اثر میگذارند؟
بله قطعا. اونقدر اثرگذاریشان زیاده که میتواند منجر به سایت خیلی عالی یا خیلی افتضاح بشوند. گوگل، بینگ و موتورهای جستجوی دیگه (که کاربرهارا به سایتتان میاورند) 100% به کدهای سایت، سرعت بارگذاریش و ارتباط محتواش توجه میکنند و بر اساس اینها مشتریهای بعدی رو بهتون معرفی میکنند.
این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که یه مدیر میتواند موقع ساخت اولین سایتش مرتکب شود. چون نمیدانند چه چیزی بنویسند یا چطوری ایده های خوبشون و بین نوشته هاشان ارائه بدهند و طبعا نتیجش این میشود که به جای اینکه از فضایی که در دسترس دارند برای محتوای مفید استفاد کنند، صفحات سایتشونو با تصاویر پر میکنند. سایتتون را به عنوان یه جعبه باز در نظر بگیرید که میتوانید توش ویژگیهای مثبت سایتتون و بذارید. در این صورت نصفشو خالی رها میکنید.

با این همه رقابت چه کنیم؟

بله رقابت زیاد و گاهی هم واقعا خسته کننده میشود. اما قطعا شما تو جهان فیزیکی هم رقیب دارید پس این نباید شما را از طراحی سایت برای استارتاپ مأیوس کند. وقتی شما میخواهید تازه کسب و کارتان را راه بندازید، خیلی ها رشد کردند و غولی شده اند در دنیای نت هم به همین صورت است.

حقایقی در مورد فروشگاه های اینترنتی

اقتصاد فروش اینترنتی تو امریکا 349 میلیارد دلار شده

انگلیس در سال گذشته به حدود 25/52 میلیارد پوند رسید

سال گذشته فروش فروشگاه های اینترنتی در سراسر جهان به 7/1 تریلیون رسید

اگر خدمات ارسال رایگان برای همه ارائه بشود، از هر 10 مشتری 8 نفر به خریدار تبدیل میشوند و خرید انجام میدهند

در سال 94 فروش فروشگاه های اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی تا 202% افزایش پیدا کرد

من متقاعد شدم، حالا چی کار کنم؟
حالا که قبول کردید کسب و کارتان نیاز به سایت دارد، باید دنبال کسی بگردید که برایتان طراحی سایت برای استارتاپ مفید و به درد بخور راه بیندازد. دنبال ارزونترین ها نباشید، معمولا اینجور خدمات خیلی ارزون به درد نمیخورند. خودتان تا حالا تجربشو داشتید که این جور چیزهای ارزون اونطور که میخواستید براتون کار کرده باشد؟ حاضرید کسب و کارتان سر همچین قماری بذارید؟ بهتره دنبال یه شرکت مجرب بگردید و از طریق گوگل یه سرچ انجام بدید و مشتریهایشان را پیدا کنید. ببینید نظر مشتریهایشان چیه. قطعا مشتریها خیلی میتوانند تو انتخاب کمکتان کنند.
قبل از اینکه تصمیم نهاییتان را بگیرید باید این موارد رو هم بررسی کنید:
اطمینان حاصل کنید که سایتتان خاصه و شما ، کسب و کار و هدف نهایی کسب و کارتان را بازتاب میدهد.
اطمینان حاصل کنید که سایتتان با قالب های آماده ساخته نمی شود.
سایت توسعه دهنده تان را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که سریع لود میشود و ظاهر خوبی داشته باشد.
نظرات و نقدهایی را که به صورت آنلاین راجع به شرکت مد نظرتون نوشته شده را بخوانید.
ببینید مشتریها نقد و بررسی های ویدئویی در موردشان گذاشتن یا نه. نقدهای ویدئویی کمتر پیش میاد جعلی باشند و میتوانید نظر واقعی شخص رو ازش استخراج کنید.
صفحه مشتریهایشان را ببنید.
شبکه های اجتماعیشان را چک کنید.